Soutěž Vrabčák

29.03.2023

Průběh soutěže:

Soutěž probíhá tak, že děti jsou náhodně rozlosovány do základního kola ve skupinkách cca po 5 dětech (z různých oddílů z celé ČR).

Když je dítě na řadě, před ním stojí trenérka, která mu je nápomocna se sestavičkou (ukazuje, počítá). Všechny děti ve skupince jdou stejnou sestavu tak, jak se ji učíme na tréninku.

Ze základního kola, na základě hodnocení poroty, děti buď postupují rovnou do finále (kde již bojují o zlato), anebo jdou ještě opravné kolo, ze kterého mají stále šanci dostat se do finále.

Děti, které skončí v opravném kole, budou následně oceněny bronzovou medailí. Děti, které postoupí do finále, bojují o zlatého nebo stříbrného Vrabčáka. Záměrně je tato soutěž koncipována tak, že všechny děti jsou nakonec za svůj výkon odměněny – zlatým, stříbrným nebo bronzovým vrabčákem.

Obvykle soutěž trvá od 10:00 – 16:00 hod., protože v soutěži jsou i jiné kategorie. (páry, formace)

Oblečení:

 • Chlapci – postačí černé kraťasy nebo legíny a klubové tričko
 • Dívky – Dres, který pořídíme (do 300 Kč), tělové silonky, klubové tričko, sponky, gumičky, lak na vlasy (nejlépe se třpytkami), hřeben
 • Taneční obuv - pro začátek stačí obyčejné černé piškoty, případně taneční jazzová obuv (odkaz níže)

  Dále s sebou: batoh s pitím a větší svačinou

  Startovné: 300 Kč (zaslat na účet klubu alespoň dva dny před soutěží)

  Startovní průkaz: NUTNÉ mít vyřízeno před soutěží včetně potvrzení lékaře (průkaz obdržíte u trenérky, po vyplnění a razítka od lékaře odevzdáte zpět trenérce).

  Bližší informace ohledně harmonogramu soutěže poskytujeme v týdnu soutěže, až je zveřejní pořadatel.

Vzorová soutěžní videa: